TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı devam ediyor 14.01.2020
Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı devam ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığınca Ankara'da düzenlenen ve Türk sporunun tüm paydaşlarının katıldığı "Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı" devam ediyor. 

Türk sporunun mevcut sorunları ve çözüm önerilerinin ele alındığı çalıştayın ikinci gününde Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Türkiye Futbol Federasyonu Nihat Özdemir ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil ile basın mensuplarına yapılan çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu: "Sorunları hatalarla yüzleşerek çözeceğiz"

Çalıştayın, sporun kardeşlik ruhuna, sahada kalacak rekabet anlayışına, dostluk anlayışına uygun ilerlediğini dile getiren Bakan Kasapoğlu, "'Bugüne kadar belki de kronikleşen sorunların konuşulmasıyla, masaya yatırılmasıyla bir süreci, inşallah sorunları hatalarla yüzleşerek çözeceğiz. Bundan sonraki süreçte hem idari anlamda hem mali anlamda disipline edilmiş bir anlayışla camiamıza egemen kılma noktasında da çalışacağız"' ifadelerini kullandı.

Kulüpler ve federasyonların çalıştaya ilişkin çok hassas olduğunu belirten Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Bundan sonraki süreçteki aksiyonlarla, yol haritaları, geliştirilecek strateji ve planlarla bu çalıştayın ruhunun devam edeceğini düşünüyorum. Bu tür birliktelikleri biz inşallah sürekli hale getireceğiz. Camiayla bir araya gelecek, dertlerimiz sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi konuşacağız. İletişimi güçlü kılarak, sporun da ruhuna uygun şekilde ülkemizin marka değerini inşallah yukarılara taşıyacağız. Bugün Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bizleri kabul edecek. Kendilerine gelinen aşamayı ve süreci arz edeceğiz. Bu çalıştayın sonuçlarını da arz etmekten ayrıca heyecan duyuyoruz. Yolumuz uzun bir yol. Ülkemiz genç bir nüfusa sahip. İmkanlarımız çok ileri boyutta. Bu imkanları bu genç nüfusla birlikte değerlendirdiğimizde önümüzde hiç kimse duramayacaktır."

Türkiye'yi sporda güçlü bir geleceğin beklediğini vurgulayan Kasapoğlu, ''Hep birlikte bu yolu yürüyeceğiz. Çalıştayımız bereketli sonuçlar getirdi. Yarın da diğer federasyonlarımızla konuları masaya yatıracağız. Sonuçları da sizlerle aşama aşama paylaşacağız"' diye konuştu.

TFF Başkanı Nihat Özdemir: "Türk futbolundaki bütün sorunlar masaya yatırıldı"

TFF Başkanı Nihat Özdemir, çalıştayda Türk futbolunun her yönüyle masaya yatırıldığını belirterek, "Türk futbolunda yaşanan bütün sorunlar ve neler yapabileceğimiz konusunda önemli oturumlar yapıyoruz"' değerlendirmesinde bulundu.

Bu organizasyonların devam etmesini arzuladığını ifade eden Özdemir, "Bütün liglerin kulüplerini, neredeyse tamamına yakınını başkanları temsil etti. Bütün liglerdeki sorunlar masaya yatırıldı. Her konu tartışıldı. Görüşlerini ifade ettiler. Yapılan toplantılar sonucunda çok önemli kararlar alacağımıza ve önemli bir yol haritasına ulaşacağımıza inanıyorum"' diye konuştu.

Türkiye Büyük Millet Meclisine gelecek yeni kulüpler yasasının çok önemli verilerinin bu toplantılar neticesinde elde edileceğini vurgulayan Özdemir, "Tahmin ediyorum önümüzdeki aylarda yasa Meclise gelecek ve kulüplerimizin bundan sonraki hayatları ile ilgili yeni yasa tasarısı mecliste tartışılarak yasalaşacak. Bundan sonraki süreçte de kulüplerimiz bu yasa şartlarına göre kulüp yönetimini sürdürecek" ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil: "Çok yararlı bir çalışma oldu"

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil, "'Süper Lig, 1. Lig , 2. ve 3. Lig kulüplerinin katılımıyla uzunca çalıştık. Çok yararlı bir çalışma oldu" dedi. Bakanlığın, çalıştayın ilk gününde yuvarlak masa toplantısı düzenlediğini aktaran Sepil, "Tüm liglerdeki kulüplerimiz aynı masada Türk futbolunun sorunlarını tartıştı. Özellikle stratejik konuların neler olduğu ve burada yapılması gereken değişiklikler tartışıldı. Bir Süper Lig başkanı olarak diğer liglerle oturmamız bize deneyim kazandırdı" yorumunu yaptı.

Toplantılarda herkesin görüşlerini ifade ettiğine dikkati çeken Sepil, sözlerini şöyle tamamladı: "Önümüzdeki günlerde bu çalışmalarımız sürecek. Uzun yıllar sonra bir araya gelmenin ve herkesin görüşlerini ifade etmesinin çok büyük faydası var. Samimiyetle söylüyorum, buradan çok iyi sonuçların çıkacağını ve Türk futbolunun, Türk sporunun yararlanacağını düşünüyorum."

Çalıştayın ikinci gününde Türk Futbolunda Sportif Sorunlara Çözüm Önerileri ve Türk Futbolunda Marka Yönetimi konu başlıklarıyla toplantılar düzenlendi.Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çalıştay ile ilgili bilgilendirme yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çalıştayın ikinci gününün tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TFF ve Kulüpler Birliği Vakfı yönetimini kabulüyle ilgili ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, "Sayın Cumhurbaşkanımızın biliyorsunuz spora, sporcuya ilgisi çok özel. Kendileri gerek futbolun içinden gelmeleri gerekse de sporun içinden gelmeleri ve bir yönetici olarak İstanbul'da belediye başkanlığı yaptığı dönemde gerçekleştirdiği yatırımlar, hem tesisleşme hem sporculara verdiği önem noktasında pek çok açılımı beraberinde getirdi. Bu vesile ile kendilerinin bugünkü kabullerinde de gerek kulüplerimizin sorunları, çözüm önerileri ve gerekse de spor camiamız ile ilgili konular konuşuldu. Özellikle çalıştayımızın nasıl gittiğine dair kendilerini bilgilendirdik. İnşallah sonraki süreçte kendilerine çalıştay sonuçlarımızı da arz edeceğiz" diye konuştu.

'Şiddetsiz İletişim' kampanyasına destek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çalıştaya tüm tarafların katılımı nedeniyle mutlu olduğunu ilettiğini dile getiren Kasapoğlu, şöyle devam etti: "Bununla birlikte Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımızın 'şiddetsiz iletişim' konulu çalışması konusunda gerek spor kulüpleri gerekse de camiamızın hassasiyeti nedeniyle sevincini özellikle ifade ettiler. Bizler de iletişimin sporda da şiddetsiz olması konusunda tüm camiamızın hassasiyetinden ötürü oldukça mutluyuz. Spor, dostluk, kardeşlik demektir. Elbette sahada rekabet olacak. Medeni ölçüler içerisinde rekabetin bir kalitede olması gerekir. Önemli olan saha dışında, tribünde ve her ortamda dostluğun derin bir şekilde cereyan etmesi. Sporun ruhu, sporun özü bu çünkü. Bu manada Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nın kampanyasına desteğimizi tekrar ifade etmek isterim."

Bakan Kasapoğlu önlerinde önemli organizasyonların olduğunu belirterek, bu süreçte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın desteğinin süreceğini vurguladı. Erdoğan'ın güçlü liderliği sayesinde Türkiye'nin sporda marka ülke olacağını kaydeden Bakan Kasapoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Önümüzde önemli süreçler var, Avrupa Futbol Şampiyonası, Tokyo Olimpiyatları var. Her alanda sporcularımızın elde ettiği başarılar, yarınlara yürümesi, hepimizi mutlu ettiği gibi Sayın Cumhurbaşkanımızı da çok mutlu etmiştir. Kendisinin ilgisi, kendisinin desteği bizlere önemli bir motivasyon ve ilham kaynağı olmuştur. Kendisine gerek kulüpler gerek federasyonlar ve camiamız adına şükranlarımızı arz ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın gerek futbol, gerek liglerimiz gerekse de diğer branşlarımızın marka değerinin artması adına destekleri devam edecek."

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.