TR
EN
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
Ali Düşmez: "Amatör futbolda ülkemizde büyük bir şölen yaşayacağız" 1.11.2022
Ali Düşmez: "Amatör futbolda ülkemizde büyük bir şölen yaşayacağız"
Geri
İleri

Amatör takımlar düzeyinde Avrupa'nın en önemli organizasyonu olan ve Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenen UEFA Bölgeler Kupası (UEFA Regions' Cup) grup müsabakaları yarın İstanbul'da başlıyor.

TFF Amatör İşlerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Düşmez, maçlar öncesinde Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde bugün yapılan organizasyon toplantısında katılımcılar ile bir araya geldi. Ali Düşmez, UEFA Regions' Cup'ta 3. Grup'ta ülkemizi temsil edecek olan Kayseri Bölge Karması'na ve katılımcı ülkeler Belarus, Finlandiya ve Portekiz ekiplerinin temsilcilerine başarılar diledi.

Regions' Cup'un amatör futbol için en önemli turnuva olduğunu belirten Ali Düşmez, katılımcılara hitaben yaptığı konuşmada, "Sizlere Sayın Başkanımız Mehmet Büyükekşi'nin selamlarını iletmek istiyorum. Hepiniz hoş geldiniz. Takımlara başarılar diliyorum. 2017 yılında finalleri Riva'da düzenledik. Harika bir organizasyon oldu. Bu turnuva bizim için çok önemli. Amatör futbol profesyonel futbola göre çok farklı. Türkiye Futbol Federasyonu olarak amatör futbola büyük destek veriyoruz. Yılda hemen hemen 120 bin maç oynatıyoruz. Hem futbolun güzelliğini yaşamak hem de bu güzel şehirde sizleri en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Hak edenin kazandığı güzel bir turnuva olsun. Ben de bu maçları izleyeceğim. Bu turnuvayı çok önemsiyoruz. Geçen dönem ev sahipliği ülke bulmakta zorlanırken ben 'Ev sahibi Türkiye olsun' demiştim. İyi ki de demişim. Böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sakatlık olmadan, bu güzel oyununun heyecanını, güzelliğini şölen havasında yaşadığımız, hepinizin güzel anılarla ayrıldığı bir turnuva olsun. Ülkemizi ve bu güzellikleri de gittiğiniz yerlerde anlatmanızı diliyorum." ifadelerini kullandı.

UEFA Delegesi İskoçyalı Scott Sturthers'ın başkanlığında düzenlenen organizasyon toplantısında turnuvayla ilgili hazırlıklar değerlendirilirken, teknik bilgilendirmede de bulunuldu.

Kayseri Bölge Karması'nın rakibi Kolos Cherven

Erzurum'da Haziran ayında yapılan 2022 Türkiye Bölge Karmaları Birinciliği müsabakalarında şampiyon olan Kayseri Bölge Karması ülkemizi UEFA Regions' Cup'ta temsil etme hakkını kazanmıştı. Kayseri Bölge Karması, 3. Grup'taki ilk maçında yarın Beylerbeyi 75. Yıl Stadyumu'nda saat 11:30'da Belarus temsilcisi Kolos Cherven'i ağırlayacak. Günün diğer maçında aynı statta saat 15:30'da Finlandiya ekibi Tampere ile Portekiz ekibi Lizbon mücadele edecek.

8 Grup'ta 32 takımın yer aldığı ve 8 grup liderinin finallere katılacağı UEFA Regions' Cup kadrolarında hiç profesyonel olmamış ve profesyonel liglerde oynamamış futbolculardan kurulu takımlar mücadele ediyor. Kupada 2014-15 sezonunda Ankara Karması, 2016-17 ve 2018-19 sezonlarında da İstanbul Karması ülkemiz tarafından temsil edildi. Her üç şampiyonada da finallere kalma başarısı gösteren karmalarımız, bronz madalya elde etti.

Maç Programı

Tarih

Takım 1

Takım 2

Saat

Stat

02.11.2022

Kayseri Bölge

"Kolos" Cherven

11:30

Beylerbeyi 75.Yıl Stadyumu

02.11.2022

Tampere

Lizbon

15:30

Beylerbeyi 75.Yıl Stadyumu

05.11.2022

Kayseri Bölge

Tampere

13:30

Beylerbeyi 75.Yıl Stadyumu

05.11.2022

Lizbon

"Kolos" Cherven

17:30

Beylerbeyi 75.Yıl Stadyumu

08.11.2022

Lizbon

Kayseri Bölge

15:30

Beylerbeyi 75.Yıl Stadyumu

08.11.2022

"Kolos" Cherven

Tampere

15:30

Mimar Kubilay Köse Stadyumu

Geri
İleri