TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 160. sayısı yayında 1.03.2018
TamSahanın 160. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Mart sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 160. sayısı da dopdolu.

Stefano Napoleoni: "Genetik kodlarımda futbol var"

Başakşehir'in İtalyan forveti genelde yedek kulübesinden gelmesine rağmen attığı gollerle dikkat çekiyor. Profesyonelce yaşayışı ve sabrı sayesinde sezonun ikinci yarısında giderek bir ilk on bir oyuncuna dönüşmeyi de başardı. Babası, amcası ve kuzeni de futbolcu olan 31 yaşındaki İtalyan, futbolun genetik kodlarında bulunduğunu söylüyor ve Başakşehir'de hayatının ilk şampiyonluğunu yaşamak istiyor.

Alpay Özalan: "Coşkuyu yaşayacak oyuncu bizimle olacak"

Ümit Millî Takımımızın yeni teknik direktörüyle bu ay oynayacakları iki maç öncesinde ekibin durumunu ve hedeflerini konuştuk. Millî maçların coşkuyla kazanılacağını söyleyen genç teknik adam, oyuncu seçimindeki kriterlerini anlatırken, yaz döneminde düzenlenecek Akdeniz Oyunlarıyla ilgili hayalini de TamSaha'ya açıkladı.

Samuel Emem Eduok: "Yolumu annem açtı"

Kasımpaşa'nın Nijeryalı forveti, mekanik mühendisi bir baba ve öğretmen bir annenin 6 çocuğundan biri. İki ablası iş kadını, bir kardeşi doktor. Futbol için üniversite eğitimini yarıda bırakan genç golcü, çok faydalı geçtiğine inandığı Tunus tecrübesinden sonra geldiği Süper Lig'in ardından Avrupa'nın dev kulüplerinden birinde forma giymenin hayalini kuruyor. 24 yaşındaki oyuncu, futbolcu olmasını annesine borçlu olduğunu ise "Beni en çok destekleyen kişi annemdi. Bana ayakkabılar, formalar aldı. Beni idmanlara götürdü, getirdi. Beni bu yolda cesaretlendirdi" sözleriyle anlatıyor.

Bahattin Şimşek: "Hakemlik bizde baba mesleği"

MHK'nın umut beslediği genç hakem, bir dönem Süper Lig'de düdük çalan Selami Şimşek'in oğlu. Lise yıllarına kadar lisanslı olarak futbol, basketbol ve yüzmeyle uğraşan tepeden tırnağa bir sporcu, profesyonel bir cankurtaran… Bu özellikleri onu tam bir atlet haline getirmiş ve hakemlik hayatına da büyük bir avantaj olarak yansımış. Hakemliğin "baba mesleği" olmasının avantajını ise gönüllü bir mentöre sahip olarak kullanıyor.

Ayrıca, "Millî Takım: Şimdi yeni şeyler söyleme zamanı", "İrlanda Cumhuriyeti: Kurucu babalardan biri", "Karadağ: Küçük ülkenin sürpriz takımı", "U21 Millî Takımı: Bir ihtimal daha var", "UEFA Avrupa Ligi: Favorilerin biri tamam, gerisi devam", "Süper Lig Transfer Raporu: Kimler geldi kimler geçti", "Avrupa'da Transfer: Çılgınlığın mevsimi yok", "Valencia: Yarasalar uyanırken", "Ronaldinho: Cambaz ipten indi", "Afrika Uluslar Şampiyonası: En iyisi Fas", "Dünya Kupası Tarihi - 4: Turuncu şanssızlık", "Elit Tur: Dört koldan final peşinde" dosyaları ile TamSaha'nın 160. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor. 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.