TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 172. sayısı yayında     1.03.2019
TamSahanın 172. sayısı yayında    

 TamSaha dergisinin Mart sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 172. sayısı da dopdolu.

Millî Takım: İkinci Şenol Güneş devri

Türkiye Futbol Federasyonu, A Millî Takım Teknik Direktörlüğü görevine Şenol Güneş'i getirdi. Güneş'le 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası'nı kapsayacak şekilde 4 yıllık anlaşma sağlandı. Güneş, Millî Takım'da 2000-2004 yılları arasındaki ilk döneminde tarihin en önemli başarısını 2002 Dünya Kupası'ndaki üçüncülükle kazanmış, 2003 Konfederasyonlar Kupası'nda da bir üçüncülük daha almıştı. 

Leandrinho: "Aslanı öldürmem gerekiyordu"

Futbol gezgini Brezilyalı golcü, beşinci sezonunu geçirdiği ülkemizde Denizlispor, Sivasspor ve Kardemir Karabükspor'un ardından hünerlerini Ümraniyespor'da sergiliyor. Benfica ve Portekiz Millî Takımı'nın kalesini koruyan bir büyükbabanın torunu olarak sağlam futbol genlerine sahip. Futsalla başladığı kariyerini 19 yaşından bu yana futbolla sürdüren ve hobi olarak gitar çalan Brezilyalı golcü, mesleğine bakışını, "Bazen bir kapı açılır, bazen kapanır. Her kapı kapandığında o kapıyı açabilmek için tekrar zorladım. Hiç bıkmadan, usanmadan devam ettim. Zamanı geldiğinde aslanı öldürmen gerekir. Ben de öyle yaptım" sözleriyle özetliyor.

Jaap Uilenberg: "Türk hakemlere güvendiğim için geldim"

MHK Eğitim Danışmanlığı görevine geri dönen Hollandalı hakem hocası, ayrı kaldığı süre içinde UEFA'daki görevi nedeniyle gözünü hakemlerimizin üzerinden hiç ayırmadı. Ülkemizi ikinci vatanı olarak gördüğü ve Türk hakemlerin kendi yardımına ihtiyaçları olduğunu düşündüğü için görevi kabul ettiğini belirten usta eğitimci, asıl amaçlarının VAR protokolünün aslına dönmek olduğunu söyledi.

Suat Okyar: "Kadın futbolcular bilgiye ve gelişime aç"

Türk futbolunun efsane oyuncu ve yorumcularından Vedat Okyar'ın oğlu… İstanbul'un birçok takımında futbol oynayıp Spor Akademisi'ni bitirdikten sonra adım attığı teknik direktörlük kariyerinde 2009 yılından bu yana TFF bünyesinde çalışıyor. U19 Kadın Millî Takımımızın teknik direktörüyle kariyer hikâyesini ve kadın futbolunu konuştuk.

Ayrıca "Milli Takım: 241 günlük heyecan başlıyor", "EURO 2020 Elemeleri: Asıl mücadele şimdi başlıyor", "UEFA Avrupa Ligi: Bizden bu kadar!", "Giovanni Trapattoni: Kupa koleksiyonerliğinin piri",  "Transfer Raporu: Fırtına sonrası sessizlik", "Asya Kupası: Katar'dan masalsı şampiyonluk", "Katar Futbolu: Sadece petrolle açıklanamayacak bir mucize", "Soyadaşları: Diarralar", "2019 FIFA eKulüpler Dünya Kupası: Şampiyonun adı KiNG eSports", "Abdullah Çevrim: City zaferinin kahramanıydı", "Turgut Uçar: Orta sahanın beyefendisiydi", "Gordon Banks: Efsane eldivenin vedası" dosyaları ile TamSaha'nın 172. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.