TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 173. sayısı yayında     1.04.2019
TamSahanın 173. sayısı yayında    

TamSaha dergisinin Nisan sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları, röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 173. sayısı da dopdolu.

Dorukhan Toköz: Son joker

Beşiktaş'ın sezon başında Eskişehirspor'dan transfer ettiği 23 yaşındaki oyuncu, orta sahanın her bölgesinde oynadığı gibi sağ bek ve stoper olarak da imdada yetişiyor. Koşu mesafelerinin yüksekliği, ikili mücadelelerdeki üstünlüğü ve oyunu iki yönlü oynayabilmesi onu ön plana çıkaran özellikler. Şan, şöhret, makam ve mevki için "Hepsi geçici" diyen genç oyuncu Millî Takım'da görev yapmakla ilgili olarak ise "Bu forma için sahada canını versen, arkandan şehit derler. Öyle güzel bir makam. Hepsi geçer de bu formayı giymek bir ömür boyu kalır" görüşünde.

Uğurcan Çakır: "Her zaman 1 numara olmak isterim"

Sezon başında üçüncü kalecisi olduğu Trabzonspor'da yaşanan gelişmeler onu önce birinci kaleciliğe, ardından da gösterdiği yüksek performansla Millî Takım kadrosuna taşıdı. Trabzonspor altyapısının son yıllardaki oyuncu hasadının nadide parçalarından biri. Dönüm noktasını, 18 yaşındayken bir kriz döneminde oynadığı Rabotnicki maçı olarak görüyor. 23 yaşındaki başarı kaleciyle kariyer hikâyesini, mesleğe ve hayata bakışını konuştuk.

Emre Kılınç: "Hayallerin en üst seviyesi Milli Takım'dır"

Adını Millî Takım aday kadrosunda görmek, kimseyi şaşırtmadı. Zaten futbola başladığı günden beri vaatlerde bulunuyordu. Sadece yere doğru basmak için bile özel eğitim alan bir futbolcu, Sivasspor'un ardından artık uluslararası platformda kendisinden beklentileri yerine getirmeye başlıyordu. Millî Takım kampında bir araya geldiğimiz 25 yaşındaki oyuncuyla Sivas, Sivasspor, Robinho, Kone gibi geniş bir yelpazede sohbet ettik. Hayatındaki en büyük mutluluğun ay-yıldızlı formayı giymek olduğunu söylerken de gördük ki, aldığı dersler gerçekten işe yaramış, ayakları yere sağlam basıyor.

Efecan Karaca: "Geç kaldıysam hata bende"

Galatasaray A Takımı ile kampa gidecekti, PAF Takımı'ndaki son maçının 90+2. dakikasında kolunu kırdı. Beş ay futbol oynamadı. Alt liglerde futbola tutunmaya çalıştı. Alanyaspor'la Süper Lig hayalini gerçekleştirdi ama yine kadroya giremedi. Pes etmedi ve 29 yaşında da olsa A Millî Takım'a çağrıldı.  Tecrübeli sağ kanat oyuncusuyla, pes etmemek üzerine kurulu futbol serüvenini konuştuk.

Ayrıca, "Millî Takım: Türkiye'nin ayak sesleri", "EURO 2020 Elemeleri: Almanya dirildi", "UEFA Şampiyonlar Ligi: Real'den erken veda", "UEFA Avrupa Ligi: Devler yola devam etti", "Futbol Ekonomi: ABD futbol pazarı boyut değiştiriyor", "Red Bull Salzburg: İstikrarlı bir yükseliş öyküsü", "Futbol Tarih: Liginden büyük işlere kalkışanlar", "Chelsea: Abramovich'in teknik adam değirmeni", "Ajax: Futbolcu fabrikasının son harikaları", "Oyundan çıkmayı reddedenler" dosyaları ile TamSaha'nın 173. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.