TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 178. sayısı yayında  2.09.2019
TamSahanın 178. sayısı yayında 

TamSaha dergisinin Eylül sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları ele alan derginin 178. sayısı da dopdolu.

Millî Takım: 6 puanlık etap

EURO 2020 elemelerine Arnavutluk, Moldova ve tarihi Fransa galibiyetleriyle başladıktan sonra ilk yenilgisine İzlanda karşısında uğrayan Millî Takımımız, Eylül maçlarından 6 puanla ayrılmanın hesaplarını yapıyor. Ay-yıldızlıların 7 Eylül'de İstanbul'daki Andorra ve 10 Eylül'de Kişinev'deki Moldova karşılaşmalarında kazanmaktan başka bir düşüncesi bulunmuyor.

Andorra Millî Takımı: Kazanmaya hasretler

Millî Takımımızın 7 Eylül'deki rakibi Andorra, 85 bin nüfusuyla orantılı bir takım oluşturabiliyor ve averaj takımı olmaktan kurtulamıyor. Bugüne kadar oynadıkları maçlarda yalnızca altı kez kazanabildiler. Tarihlerinde sadece Makedonya, Arnavutluk, Belarus, Macaristan, San Marino ve Liechtenstein'ı birer kez yenebildiler. Resmi maçlarda ise sadece iki galibiyetleri bulunuyor. EURO 2020 eleme grubunda ise dört maçlarını da kaybederken 10 gol yediler, hiç gol atamadılar.

Moldova Futbolu: Daha yolun başında

UEFA'ya 1993'te, FIFA'ya ise 1994'te üye olan Moldova, bugüne kadar katıldığı Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası elemelerinin hiçbirinde gruptan çıkmayı başaramadı. Moldovalılar en büyük sükseyi EURO 2008 elemelerinde 12 maçta 12 puan toplayıp Macaristan ve Malta'yı arkasında bırakarak yaptı.

Ayrıca, "UEFA Süper Kupa: Liverpool'un İstanbul masalı" "EURO 2020 Elemeleri: Yol yarıyı geçiyor", "TFF Süper Kupa 2019: Galatasaray üçlemesi", "UEFA Şampiyonlar Ligi: Aslan'a ateşten gömlek", "UEFA Avrupa Ligi: Üç koldan kupaya", "Premier Lig: City mi Liverpool mu?", "Günter Netzer: Hem bir orkestra şefi hem de bir rock yıldızı", "Gaetano Scirea: Savunmanın zarif ustası", "Kai Havertz : Almanya'nın yeni 10 numarası", "Soyadaşları: Keitalar" dosyaları ile TamSaha'nın 178. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

 

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.