TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TamSaha'nın 185. sayısı yayında      1.04.2020
TamSahanın 185. sayısı yayında     

TamSaha dergisinin Nisan sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 185. sayısı da dopdolu.

Koronavirüs futbolu da vurdu

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını futbolda neredeyse bütün organizasyonun ertelenmesine neden oldu. Fatih Terim dâhil olmak üzere futbol dünyasından bazı isimlerin test sonuçları pozitif çıkarken, Real Madrid'in eski başkanlarından Lorenzo Sanz hayatını kaybetti.

Futbolu durduran büyük olaylar

Dünya genelindeki koronavirüs salgını futbolu da vurdu. Futbola böylesi bir nedenden ötürü ilk kez ara veriliyor belki ama geçmişte savaşlar nedeniyle futbolun çok daha uzun süreli kesintiler yaşadığı da olmuştu.

Jean-François Domergue: Altyapı ustasının sırları

Antalya'da düzenlenen UEFA Gelişim Turnuvası için ülkemize gelen UEFA Oyuncu Gelişim Direktörü, TamSaha'ya çarpıcı açıklamalar yaptı. EURO 1984'te Avrupa şampiyonu olan Fransa Millî Takımı'nın sol beki, şampiyonluğun anahtarını "mantalite, takım ruhu, kalite ve tecrübe" olarak sıralarken, Fransa'nın altyapı sistemini ve genç oyuncu yetiştirmenin püf noktalarını da detaylı biçimde anlattı.

Necdet Ergun: Gölgedeki yıldız

Trabzonspor'un Türk futbolunu domine ettiği yıllarda bordo-mavili formayla adından sıkça söz ettirdikten sonra, Beşiktaş'ın 15 yılın ardından elde ettiği şampiyonlukta pay sahibi oldu. Ama Galatasaray'a elle gol atınca babasını adeta kahretti. İnönü Stadı'nda tribünün gölgesinin düştüğü kanatta oynamayı tercih etmesinden mülhem, "Gölgedeki Yıldız" isimli biyografi kitabı piyasaya çıkan usta futbol adamı, yaşanmışlıklarını tüm samimiyetiyle TamSaha'ya anlattı.

Nihat Akbay: Sahada 1 numara, hayatta 10 numaraydı

Beykoz'da parlayıp Galatasaray formasını 1968 ile 1978 yılları arasında giyerek sarı-kırmızılı takımın efsaneleri arasına giren Nihat Akbay'ı 24 Mart'ta kaybettik. Galatasaray formasıyla dört lig şampiyonluğu, iki Türkiye Kupası, iki de Cumhurbaşkanlığı Kupası kazanan Nihat Akbay, sahada 1 numaralı kaleci kazağını giyse de beyefendiliği ve insanî özellikleriyle hatta hep "10 numara" olarak anılmıştı.

Ayrıca, "UEFA Uluslar Ligi: Zorlu bir grup", "Macaristan Millî Takımı: Geçmişi arayanlar", "Sırbistan Millî Takımı: Bölünerek güçten düştü", "Rusya Millî Takımı: Yüksek tecrübe", "Grzegorz Lato: Sağ kanatta kopan Leh fırtınası", "Roberto Pruzzo: İtalyanların bombacısı" dosyaları ile TamSaha'nın 185. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.