TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
TamSaha'nın 200. sayısı yayında 1.07.2021
TamSahanın 200. sayısı yayında

TamSaha dergisinin Temmuz sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportajlar ve dosyalarla ele alan derginin 200. sayısı da dopdolu.

11 Haziran'da başlayan 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde Millî Takımımızın oynadığı maçların hikâyesi, rakamlar ve olaylar… Diğer gruplar ve son 16 turu maçlarının öyküleri…

Dr. Anıl Işık: Türk futboluna yerli ve millî yapay zekâ

Sporcuların monitörize edilerek izlenmesi, antrenman yüklerinin takip edilmesi, yaralanma risk tayinlerinin yapılması çok önemli hale gelmiş durumda. Çok uzun ve yoğun bir sezon geçiren oyuncuların EURO 2020 kampı ve turnuvası boyunca dinlenmişlik seviyeleri ve yaralanma risklerinin belirlenebilmesi adına mobil bir laboratuvar kuran A Millî Takımımız, burada yapılan ölçümlerin analiz edilebilmesi ve gerekli önlemlerin alınabilmesi için ülkemizin bu alandaki tek millî ve yerli yapay zekâ platformu olan Monilabb Dijital Sistemleri ile çalışmaya başladı. Monilabb'in kurucusu ve aynı zamanda Acıbadem Sports Sağlık ve Performans Bilimleri Koordinatörü Dr. Anıl Işık ile bu konuyu konuştuk.

Barış Terzioğlu: Okulda öğretmen, plajda futbolcu

İzmir'de beden eğitimi öğretmenliği yapıyor ama 37 yaşına ulaşmasına rağmen ilk aşkı olan plaj futbolundan vazgeçemiyor, bir yandan da amatör olarak futbol oynuyor. Kuralları bilmeden çıktığı ilk turnuvada "en değerli oyuncu" seçildiğinden bu yana kumdan ayrılamıyor. 2011'den beri maç kaçırmadan Plaj Futbol Millî Takımı'nın formasını giyiyor, "Hâlâ ilk günkü gibi heyecanlı ve iştahlıyım" diyor ve usta bir oyuncu olarak, plaj futbolunun gelişip büyümesi için neler yapılması gerektiğini anlatıyor.

Emre Aydemir: TFF'de bir Arsenalli

Türkiye'de iki ayrı liseden başarısız olduğu için gönderildi. Bir azim hikâyesinin kahramanı olarak Londra'da yeniden eğitime sarıldı ve üniversitede Futbol Bilimi ve Antrenörlüğü bölümünden mezun oldu. Bu süreçte iki yıl boyunca Arsenal'de futbol bilimi ve antrenörlüğü eğitimi aldı. Ardından spor psikolojisi üzerine uzmanlaştı. 12 yıl bünyesinde bulunduğu İngiltere Futbol Federasyonu'ndan aldığı "Antrenörlük Mentörlüğü" eğitimiyle Avrupa'nın farklı ülkelerinde antrenörlere eğitimler verdikten sonra TFF bünyesinde antrenör eğitimine katkı sağlıyor.

Ayrıca, "Süper Lig Yabancı Raporu: Gol atan yabancıları bulanlar hedeflerine ulaştı", "Avrupa'da sezonun yaprak dökümü", "Gianfranco Zola: Maradona'nın dublörlüğünden Premier Lig yıldızlığına", "Cruz Azul: Şeytanın bacağını kıran kulüp", "Küçük şehirlerin büyük şampiyonları", "Kırılması güç rekorlar" dosyaları ile TamSaha'nın 200. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla, farklı bir içerik yer alıyor.