TR
EN
Site İçi Arama
Detaylı Arama
TamSaha'nın 226. Sayısı Yayında 3.09.2023
TamSahanın 226. Sayısı Yayında

TamSaha dergisinin Eylül sayısı yayında. Dünya ve Türkiye futbolunun gündemindeki konuları röportaj ve dosyalarla ele alan derginin 226. sayısı da dopdolu.

Millî Takım: Liderlik mücadelesi

EURO 2024 elemelerinde oynadığı dört maçta 9 puan ve maç fazlasıyla liderlik koltuğunda oturan Millî Takımımız, 8 Eylül'deki maçta Ermenistan'ı yenerek koltuğunu korumaya ve ilk iki sıradaki yerini garanti altın almaya çalışacak. Ay-yıldızlılar 12 Eylül'de de Japonya ile Belçika'da özel maçta karşı karşıya gelecek. Ermenistan Millî Takımı: Çetin ceviz çıktılar. Japonya Millî Takımı: Asya'nın en iyisi.

Hüseyin Eroğlu: "Her yarışın içinde olmayı hedefliyoruz"

Adını Bucaspor'la Nike Premier Cup U15'te önce Türkiye, sonra da Avrupa şampiyonu olarak duyurdu. Altınordu projesinin doğuşundan itibaren 10 yıl boyunca teknik direktörlüğünü yaptı ve Çağlar Söyüncü ile Cengiz Ünder gibi iki genç oyuncuyu dünya piyasasına yıldız olarak sundu. Geçtiğimiz sezon ise Samsunspor'u Süper Lig'e taşıdı. Başarılı teknik adamla hayat hikâyesini, futbol felsefesini ve hedeflerini konuştuk.

Yasin Bağcı: "Plaj futbolu muhteşem bir oyun"

Hem İşletme hem de Beden Eğitimi Öğretmenliği okudu. Geçirdiği sakatlığın ardından futbolu bırakıp plaj futboluna yöneldi. Plaj futbolunun muhteşem bir oyun olduğunu söylüyor ve "Burası çim saha gibi değil. Sıcağa, kuma ve rakibe karşı oynuyorsun. Gerçekten çok zor bir spor. Ne kadar çok kamp, ne kadar çok maç yaparsan, ne kadar çok hazırlık turnuvalarına gidersen o kadar iyi oynarsın. Kural bu kadar basit aslında" diyor.

Ferhat Gülbağ: "Plaja uzun soluklu bir lig gerek"

Futbol antrenörlüğü bölümünden mezun oldu ve Seferihisar Belediyesi'nde antrenör olarak çalışıyor. Bir yandan Seferihisar Belediyespor'da futbol, diğer yandan kumun son şampiyonu Seferihisar Citta Slow'da plaj futbolu oynuyor. Plaj futbolunun gelişimi için 12 aya yayılan bir lige ihtiyaç duyulduğunu söylüyor ve "85 milyonluk ülkeyiz. Kapalı bir plaj futbolu sahası yapılabilir mi? Yapılabilir… Binlerce halı saha var. O sahanın birisine kum dök; al sana plaj sahası" diyor.

Ayrıca, "FIFA Kadınlar Dünya Kupası: Yeni kraliçe İspanya", "MLS'e Messi damgası", "Gianluigi Buffon: İtalyan futbolunun son çeyrek asrının sembolüydü", "Suudi Arabistan Profesyonel Ligi: Hedef dünyanın ilk 10'u", "Angel Labruna: Makinenin en golcü dişlisi", "Thiago Motta: Futbolu sıra dışı yorumlayan bir teknik adam", "UEFA Süper Kupa: Manchester City koleksiyonu tamamladı", "Sakıp Özberk: Gaziantep efsanesine elveda", "İsmail Gökçek: Forma verilmez alınır" dosyaları ile TamSaha'nın 226. sayısında da futbol kültürünün değişik konularıyla farklı bir içerik yer alıyor.