TR
EN
 "Coca-Cola sporcuları" EURO 2016'da Türk bayrağını taşıyacak 10.06.2016
 "Coca-Cola sporcuları" EURO 2016da Türk bayrağını taşıyacak

Coca-Cola Gelişim Ligleri ve Ücretsiz Spor Okullarından sporcular, Euro 2016'da Türk bayrağını taşıyacak. A Milli Takım ile Coca-Cola Gelişim Ligleri'nin ana sponsoru olarak Türk futbolunun en büyük destekçileri arasında yer alan Coca-Cola, genç sporcuların dünyanın en büyük futbol organizasyonlarından biri olan EURO 2016 heyecanına ortak olmasına olanak sağlıyor.

8 genç sporcu, Coca-Cola'nın desteğiyle Milli Takımın Hırvatistan ve İspanya maçları öncesinde bayrak taşıyıcı olarak görev alacak ve efsane futbolcularla bir araya gelecek.

Coca-Cola'nın sponsorluğunda 20 bine yakın futbolcu yetiştiren Gelişim Liglerinden 4 sporcu, 12 Haziran'da Paris'te gerçekleşecek Türkiye-Hırvatistan maçı öncesinde Coca-Cola'nın desteğiyle Türk bayrağını taşıyacak. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Genç Milli Takımlar hocaları tarafından teknik, taktik ve futbol yetenekleri gibi kriterler değerlendirilerek seçilen genç futbolcular, Altınordu, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor takımlarının kadrolarında yer alıyor.

17 Haziran'da Nice'te gerçekleşecek Türkiye-İspanya mücadelesi öncesinde ise Türk bayrağını, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından hayata geçirilen Ücretsiz Spor Okullarından 4 öğrenci taşıyacak. Öğrenciler, Coca-Cola'nın desteğiyle Van, Sakarya ve İstanbul Pendik'teki okullardan Fransa'ya bu deneyimi yaşamak için gelecek.

Coca-Cola, 1984 yılından bu yana UEFA'nın sponsorları arasında yer alıyor. Coca-Cola, Türkiye'de 2004 yılından bu yana TFF'nin ve 2008'den beri Coca-Cola Gelişim Liglerinin ana sponsorları arasında bulunuyor.