TR
EN
Gelişim Ligleri'nde iki kategoride daha şampiyon belli oluyor 3.06.2022
Gelişim Liglerinde iki kategoride daha şampiyon belli oluyor
Geri
İleri

Gelişim Ligleri'nde bu hafta sonu Antalya'da oynanacak maçlarla iki kategoride finaller başlayacak. Elit U16 Lig'de Yılport Samsunspor - Galatasaray A.Ş. ve Demir Grup Sivasspor - Trabzonspor A.Ş. yarı final karşılaşmaları 4 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Kazanan takımlar 7 Haziran tarihinde final, kaybedenler ise aynı gün üçüncülük maçı oynayacak.

Elit U17 Lig'de Adana Demirspor A.Ş. - Beşiktaş A.Ş. ve Galatasaray A.Ş. - Altınordu yarı final karşılaşmaları 5 Haziran Pazar günü yapılacak. Müsabakalardan galibiyetle ayrılan takımlar 8 Haziran tarihinde final, kaybedenler ise aynı gün üçüncülük maçı oynayacak.

Her iki kategoride de de müsabakalar Manavgat'ta bulunan Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde yapılacak. Elit U17 Lig'de yarı final ve final maçları A Spor'dan canlı olarak yayınlanacak. Yarı final karşılaşmalarında normal sürenin eşitlikle tamamlanması halinde 15'er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Beraberlik yine bozulmazsa penaltı vuruşlarına geçilecek. Final ve üçüncülük müsabakalarında normal sürenin eşitlikle tamamlanması halinde uzatma devreleri oynanmadan direkt seri penaltı atışlarına gidilecek.

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde yapılacak olan tüm Gelişim Ligleri finalleri müsabakalarında VAR sistemi kullanılacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, karşılaşmalar öncesi hazırlıkları incelemek için Antalya'ya geldi. Çetin, yaptığı açıklamada zorlu pandemi süreci sonrası bu sezon tam 8 farklı kategoride Gelişim Ligi oynattıklarını hatırlatırken, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Hem TFF'nin hem de kulüplerin özverisi ile gençlerin yeşil sahalara dönmesinin sevindirici olduğunu belirten Çetin, hafta sonunda başlayacak finallerde mücadele edecek tüm takımlara başarılar diledi. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, müsabakaların canlı yayınlanacak olmasının oyuncular için motivasyon kaynağı oluşturacağını bildirirken, futbolseverlerin de bu karşılaşmaları izlemekten keyif alacağını söyledi.

Geri
İleri