TR
EN
Gelişim Ligleri U19 Baraj Maçları Tamamlandı 27.05.2024
Gelişim Ligleri U19 Baraj Maçları Tamamlandı

Gelişim Ligleri U19 baraj karşılaşmaları sona erdi. Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanan maçta Göztepe'yi 2-0 yenen Ankaragücü önümüzdeki sezon da U19 Elit A Ligi'nde yer alacak.

Göztepe ise mücadelesine U19 Elit B Ligi'nde devam edecek. Teksüt Bandırmaspor'u 3-1 mağlup eden Bucaspor 1928 önümüzdeki sezon U19 Elit B Ligi'nde oynayacak. Teksüt Bandırmaspor ise U19 Bölgesel Gelişim Ligi'nde yer alacak.

Karşılaşmalardan sonra düzenlenen törende Ankaragücü oyuncuları U19 Elit B Ligi üçüncüsü Göztepe'yi kupa merasimine alkışlarla göndererek güzel bir centilmenlik örneği sergiledi. İzmir ekibine kupasını TFF Gelişim Ligleri, Müdür Yardımcısı Faruk Güney verdi.  U19 Elit B Ligi ikincisi Çaykur Rizespor da kupasına kavuştu. Karadeniz temsilcisi kupasını kulübün akademi direktörü Bilal Karafazlıoğlu, U19 Teknik Sorumlusu Selim Küçükmustafa, U19 Antrenörü Hakan Turanlı ve U19 Kaleci Antrenörü İhsan Öksüz'den aldı. TFF Kulüp Akademileri Süper Lig Sorumlusu Ümit Turmuş da törene katıldı.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız