TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
Nike Halı Saha Ligi'nde final kuraları çekildi 3.06.2011
Nike Halı Saha Liginde final kuraları çekildi
Geri
İleri

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi'nin 4 Haziran'da gerçekleşecek final maçları için kuralar çekildi. Turkcell Kuruçeşme Arena'da gerçekleşen kura çekiminin ardından tüm katılımcılar maNga konseriyle coştu. Konserin ardından ise futbolseverler alanda kurulan dev ekranda Belçika-Türkiye maçını izleme keyfini yaşadı. 4 Haziran'da ise final maçlarıyla birlikte önce Atiye, sonra da mor ve ötesi sahne alarak sporseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Herkesin ücretsiz olarak izleyebildiği etkinliklerde tüm katılımcılar futbola ve müziğe doyacak.

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, 19 Mart - 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında 60 il, altı ilçe olmak üzere toplam 66 merkezde bulunan 93 halı sahada gerçekleşen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nike Halı Saha Ligi final maçları 4 Haziran'da Turkcell Kuruçeşme Arena'da yapılacak. 4500 takımın katıldığı ligde 15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde yarı finale kalan toplam 8 takım Türkiye Şampiyonu olmak için mücadele edecek.

Final maçları öncesi 3 Haziran'da gerçekleşen kura çekiminin ardından maNga konseriyle coşan futbolseverler daha sonra alanda kurulan dev ekranda Belçika-Türkiye milli maçını izleme keyfini yaşadı. 4 Haziran'da ise Nike Halı Saha Ligi final maçları ile birlikte önce Atiye sonra da mor ve ötesi sahne alarak sporseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Herkesin ücretsiz olarak izleyebildiği etkinliklerde tüm katılımcılar futbol ve müzikle dopdolu iki gün geçirecek.

Çeyrek finale kalan takımlar, final maçlarından bir gün önce, Milli Takım Riva Tesisleri'nde kampa girdi ve Türkiye Futbol Federasyonu'nun Pro Lisanslı hocalarından teorik ve pratik eğitim aldı.  

Nike Halı Saha Ligi'ne katılan tüm oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilecek Herkes İçin Futbol (HİF) Lisansı'na sahip olacaklar. HERKESiçinFUTBOL lisansı, amatör futbolun yaygınlaşmasını sağlayan, ülke genelindeki her türlü futbol müsabakasını organize futbolun içerisine dahil etmeyi ve müsabakalara katılanların TFF tarafından tescil edilmesini sağlayan lisans türüdür. HiF lisansı alan oyuncular tüm HiF turnuvalarına bu lisansla katılabilirler.

15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde, 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan takımların katılımıyla gerçekleşen Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynandı. 15'er dakikalık 2 devre halinde oynanan maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçildi. Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucu şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir senelik bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler de kazanacak.

Organizasyonun gerçekleştirileceği tüm halı sahalar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, imkan ve kabiliyetlerine göre derecelendirilen halı sahalardır.

Eşleşme Sonuçları - Nike Halı Saha Ligi Final Programı- 4 Haziran 2011, Cumartesi

09:30    15-18 Yaş Birinci Yarı Final Maçı Çinispor-Gazi Lisesi Efsaneler
10:30   15-18 Yaş İkinci Yarı Final Maçı  Amed Ali Paşaspor-FC Pasha Garden
11:30   19-35 Yaş Birinci Yarı Final Maçı Gecekondu-FC Garipler
12:30   19-35 Yaş İkinci Yarı Final Maçı Mesutspor-Nil Otogaz
14:15   15-18 Yaş Üçüncülük Maçı
15.15    19-35 Yaş Üçüncülük Maçı
16:15-17:00  19-35 Yaş Finali
17:00-18:00  Atiye Konseri
18:00-19:00  15-18 Yaş Finali
19:00-19:35  Şöhretler Maçı (Veteranlar)
20:00   Kupa Töreni
20:15   Mor ve ötesi Konseri

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.