TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyonlar belli oldu 4.06.2011
Nike Halı Saha Liginde şampiyonlar belli oldu
Geri
İleri

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen, 19 Mart - 22 Mayıs 2010 tarihleri arasında 60 il, altı ilçe olmak üzere toplam 66 merkezde bulunan 93 halı sahada gerçekleşen ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Nike Halı Saha Ligi final maçları Turkcell Kuruçeşme Arena'da oynandı. 4500 takımın katıldığı ligde 15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde şampiyon olan takımlar kupalarını aldı.

Süleyman Abay'ın yönettiği 19-35 yaş finalinde rakibi Ankara Gecekondu Takımı'nı 4-1 yenen İzmir'den Nil Otogaz Takımı şampiyon olurken, 15-18 yaş finalinde ise Samsun Gazi Lisesi Efsaneler Takımı, turnuvaya Diyarbakır'dan katılan AMED Ali Paşa Spor'u 4-1 yenerek şampiyon oldu.

Final maçları öncesi 3 Haziran'da gerçekleşen kura çekiminin ardından maNga konseriyle coşan futbolseverler daha sonra alanda kurulan dev ekranda Belçika-Türkiye milli maçını izleme keyfini yaşamıştı. 4 Haziran'da ise Nike Halı Saha Ligi final maçları ile birlikte önce Atiye sonra da mor ve ötesi sahne alarak sporseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. Herkesin ücretsiz olarak izleyebildiği etkinliklerde tüm katılımcılar futbol ve müzikle dopdolu iki gün geçirdi.

15-18 ve 19-35 yaş kategorilerinde, 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan takımların katılımıyla gerçekleşen Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynandı. 15'er dakikalık 2 devre halinde oynanan maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçildi. Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucu şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir senelik bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler de kazandı.

Nike Halı Saha Ligi'ne katılan tüm oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen Herkes İçin Futbol (HİF) Lisansı'na sahip oldu. HERKESiçinFUTBOL lisansı, amatör futbolun yaygınlaşmasını sağlayan, ülke genelindeki her türlü futbol müsabakasını organize futbolun içerisine dahil etmeyi ve müsabakalara katılanların TFF tarafından tescil edilmesini sağlayan lisans türüdür. HiF lisansı alan oyuncular tüm HiF turnuvalarına bu lisansla katılabiliyor.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.