TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
Nike Halı Saha Ligi başlıyor 15.05.2012

Türkiye Futbol Federasyonu ile ana sponsorlarından Nike işbirliğinde 2009 yılından bu yana düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'nin 4. sezonu bugün başlıyor.

Lise ve Üniversite Kategorilerindeki müsabakalara ilişkin tarih, saat ve halı saha bilgilerine nikehalisahaligi.com sitesinden ulaşılabiliyor.

Bu sezon 15-18 yaş Lise ve 16-35 yaş Üniversite olmak üzere 2 farklı kategoride gerçekleşecek müsabakalar Türkiye genelinde liselerde 100, üniversitelerde ise 52 ayrı halı sahada yapılacak.

Lise kategorisi; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, T.C Milli Eğitim Bakanlığı İl / İlçe Milli Eğitim ve Okul / Kurum Müdürlükleri işbirliği ile yürütülürken, Üniversite Kategorisi; Üniversite Rektörlükleri ve Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlıkları ile ortaklaşa yapılıyor.

Lise kategorisinde 71 ilden, Üniversite kategorisinde 40 üniversiteden toplamda 30 bin sporcunun yer aldığı Nike Halı Saha Ligi'nde Halı Saha Birinciliği, 15 - 31 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek. Bölge Birinciliği 7 Haziran, Süper Bölge Birinciliği 14 Haziran'da tamamlandıktan sonra Büyük Final 1 Temmuz'da İstanbul'da yapılacak.

Lise kategorisinde 6 as 4 yedek, Üniversite kategorisinde 6 as 2 yedek'ten oluşan takımların katılımıyla gerçekleşecek Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar 15'er dakikalık 2 devre halinde oynanacak ve beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçilecek. Nike Halı Saha Ligi Türkiye Finalleri sonucu şampiyon olan takımlar, Nike futbol koleksiyonundan ürünler kazanacak.

Organizasyonun gerçekleştirileceği tüm halı sahalar, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bir sertifika sistemine tabii tutulup, imkan ve olanaklarına göre derecelendirilen halı sahalardır.


Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.