TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
Nike Halı Saha Ligi şampiyonları 11 Eylül'de belli oluyor 7.09.2012
Nike Halı Saha Ligi şampiyonları 11 Eylülde belli oluyor

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike tarafından bu sene dördüncüsü organize edilen ve Mayıs ayında başlayan Nike Halı Saha Ligi'nin şampiyonları, İstanbul'da oynanacak final maçlarının ardından belli olacak. Nike Halı Saha Ligi'nin finalleri 11 Eylül'de İstanbul Anadolu Lisesi'nde yapılacak.

Finaller öncesi sporcular, 9 Eylül'de İstanbul'da bir araya gelerek Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde kampa girecek. Finalistler, 10 Eylül'de Milli Takım'ın Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadyumu'nda yapacağı antrenmanını izleyecek ve Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ile kısa süreli sohbet gerçekleştirecek. Oyuncular, 11 Eylül'de yapılacak final karşılaşmalarının ardından da Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanacak olan Türkiye-Estonya maçını seyredecek.

Nike Halı Saha Ligi'ne 30 bin 629 sporcu katıldı

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene lise ve üniversite kategorilerinde düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'ne toplam 2 bin 652 takım ve 30 bin 629 sporcu katıldı. Lise kategorisinde 24 bin 451, Üniversite kategorisinde ise 6 bin 178 futbol tutkunu Nike Halı Saha Ligi heyecanını yaşadı.

15-18 yaş arasındaki lise kategorisinde 66 ilden katılım gerçekleşirken, bu kategori Spor Genel Müdürlüğü ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütüldü.

TFF, Nike, üniversite rektörlükleri ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 35 üniversiteden sporcuların mücadele ettiği Üniversite kategorisinde ise, 16-35 yaş arasındaki öğrenciler yer aldı.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.