TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyonlar belli oldu 11.09.2012
Nike Halı Saha Liginde şampiyonlar belli oldu
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike tarafından bu sezon dördüncüsü organize edilen Nike Halı Saha Ligi, İstanbul Anadolu Lisesi'nde oynanan finallerle tamamlandı.

Üniversite kategorisinde şampiyonluğu Sakarya Üniversitesi Marinaspor kazanırken, ikinci Mardin Artuklu Üniversitesi Kartallarspor, üçüncü Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 65spor oldu. Lise kategorisinde ise şampiyon Uşak Lisesi oldu. İkinciliği Kartal Fatin Rüştü Zorlu Anadolu Lisesi, üçüncülüğü Taşköprü Lisesi elde etti.

Organizasyonda şampiyon olan takımlara kupalarını TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin ve Nike Türkiye Pazarlama Direktörü Murat Gün verdi. Ligde şampiyon olan takımlar, Nike Futbol koleksiyonundan da ürünler kazandı.

Nike Halı Saha Ligi finallerinde mücadele eden oyuncular kupa töreninin ardından Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'na giderek Türkiye-Estonya maçını izledi. Finalistler, dün de Milli Takım'ın Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadyumu'nda yaptığı antrenmanı izlemiş, Milli Takım Teknik Direktörü Abdullah Avcı ve futbolcular ile bir araya gelme fırsatı bulmuştu.

Geçtiğimiz yıllardan farklı olarak bu sene lise ve üniversite kategorilerinde düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'ne toplam 2 bin 652 takım ve 30 bin 629 sporcu katıldı. Lise kategorisinde 24 bin 451, Üniversite kategorisinde ise 6 bin 178 futbol tutkunu Nike Halı Saha Ligi heyecanını yaşadı.

15-18 yaş arasındaki lise kategorisinde 66 ilden katılım gerçekleşirken, bu kategori Spor Genel Müdürlüğü ve T.C Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle yürütüldü.

TFF, Nike, üniversite rektörlükleri ile Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ve 35 üniversiteden sporcuların mücadele ettiği Üniversite kategorisinde ise, 16-35 yaş arasındaki öğrenciler yer aldı.
  

Nike Halı Saha Ligi finalleri 2012
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.