TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyonlar belli oldu 5.09.2013
Nike Halı Saha Liginde şampiyonlar belli oldu
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu ve Nike işbirliğiyle lise ve üniversite olmak üzere iki kategoride düzenlenen Nike Halı Saha Ligi'nin finalleri İstanbul'da yapıldı. Eyüp Belediye Başkanlığı Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen organizasyona bölgelerinde şampiyon olan 95 takım katıldı. Lise kategorisinde şampiyonluğu, üst klasman hakemi Serkan Çınar'ın yönettiği finalde Niğde Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni 6-3 yenen Tokat Mehmet Akif Ersoy Lisesi kazandı. Bu kategoride üçüncülüğü ise Isparta Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni 4-1 mağlup eden Samsun Gazi Lisesi elde etti.

Üniversite kategorisinde ise mutlu sona, üst klasman hakemi Süleyman Abay'ın düdük çaldığı finalde Van 100. Yıl Üniversitesi'ni 4-3 yenen Bilecik Üniversitesi ulaştı. Üçüncü ise Ağrı Çeçen Üniversitesi'ni penalılarla 7-6 mağlup eden Erzincan Üniversitesi oldu. Lise ve üniversite kategorilerinde şampiyonlara kupalarını Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu ile TFF Genel Sekreteri Prof. Dr. Emre Alkin verdi. Lise ve üniversite kategorilerinde ikinci olan takımlar kupalarını TFF Genel Sekreter Vekili Orhan Ertanhan ve Nike Türkiye Spor Pazarlama Direktörü Tunç Saral'ın elinden aldı. Üçüncülere ise kupalarını TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü Proje Ofisi Ar-Ge Müdürü Mustafa Ferit Acar ile Nike Türkiye Futbol Kategori Müdürü Deniz Erkol verdi.

Futbolseverlerin yoğun ilgi gösterdiği final maçlarının sunuculuğunu Melih Gümüşbıçak üstlenirken şovmen Yavuz Seçkin de esprili bir tarzla yorumculuk yaptı. Ayrıca finalleri izleyerek katılımcılara destek veren milli futbolcu Salih Uçan Melih Gümüşbıçak ile bir söyleşi gerçekleştirdi. Kategorilerinde şampiyon olan takımlar özel misafir olarak, Kayseri'de Türkiye ile Andorra arasında oynanacak 2014 Dünya Kupası grup eleme maçını Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda izleme hakkını elde etti.

Nike Halı Saha Ligi Finalleri 2013
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.