TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Ligler » Nike Halı Saha Ligi » Nike Halı Saha Ligi Haber Detay Sayfası
2009 Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyon Özolgun İveco 21.06.2009
2009 Nike Halı Saha Liginde şampiyon Özolgun İveco
Geri
İleri

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi'nde Dead Wood'u 5-2 yenen İzmir'den Özolgun İveco şampiyon oldu. Özolgun İveco'ya şampiyonluk kupasını Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Güvener verdi. Hoptek Gençlikspor'u 8-2 yenen Sitespor ise Nike Halı Saha Ligi'ni üçüncü sırada tamamladı.

İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon ve Çorlu'da bulunan 14 halı sahada 2 Mayıs'ta başlayan Nike Halı Saha Ligi'nde çeyrek final, yarı final ve final maçları 21 Haziran Pazar günü Kadıköy Belediyesi Kadıköy Gençlik Merkezi'nde gerçekleşti. Final maçları sonrası Kenan Doğulu ve Bora Uzer birer konser verdi. Futbolseverlerin oldukça keyifli dakikalar yaşadığı ve herkesin ücretsizi olarak izleyebildiği organizasyonun sunuculuğunu Sarp Apak yaptı.

Çeyrek finale kalan 8 takım, final maçlarından bir gün önce, milli takım kampı Riva'da kampa girdi ve TFF'nin Pro Lisanslı hocaları Taygun Erdem ve Sinan Bozkurt'tan teorik ve pratik eğitim aldı. Ayrıca milli takım hocalarından Metin Tekin de kamp sırasında oyuncuları ziyaret ederek onlara çeşitli taktikler verdi. Nike Halı Saha Ligi finallerinde Özolgun Iveco, Dead Wood, Sitesipor, Hoptek Gençlik Spor, Doğuşken, Oçomboy, Hürriyet Gücü, Werder Weremen takımları mücadele etti. 

2 Mayıs'ta başlayan Nike Halı Saha Ligi'ne katılan tüm oyuncular, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından verilen Herkes İçin Futbol (HİF) Lisansı'na sahip oldu. HİF Lisansı, Türkiye genelinde düzenlenen futbol etkinliklerine katılanlara cinsiyet, yaş ve engellilik durumu gözetmeksizin TFF tarafından verilen ve 3 yıl geçerli olan lisans belgesidir.

16-35 yaş kategorisinde, 6 as 2 yedek olmak üzere toplam 8 kişiden oluşan takımların katılımıyla gerçekleşen Nike Halı Saha Ligi'nde maçlar grup turunda puan, eleme turlarında ise eliminasyon sistemiyle oynandı. 15'er dakikalık 2 devre halinde oynanan maçlarda beraberlik halinde seri penaltı atışlarına geçildi.

2 Mayıs'ta başlayan grup maçları 17 Mayıs'a kadar devam etti. Gruplarda birinci olan takımlar eleme turuna katılmaya hak kazandı. Eleme maçları ise 23 Mayıs'tan 31 Mayıs'a kadar devam etti. Saha finallerinin ardından 6 Haziran'da bölge finalleri oynandı. İstanbul'dan 4, İzmir, Ankara, Trabzon ve Çorlu'dan birer takımın yer alacağı Türkiye final maçları ise 21 Haziran'da İstanbul'da gerçekleşti.

Nike Halı Saha Ligi final maçları sonucu şampiyon olan takım, elemelerden çıktığı halı sahada bir senelik bedava üyelik ve Nike Futbol koleksiyonundan ürünler kazandı.

Nike Halı Saha Ligi'nde şampiyon Özolgun İveco oldu
Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.