TR
EN
Eğitim ve Sertifikasyonlar

Akademi Ligleri programını desteklemek için Ulusal Futbol Gelişim Akademisi tarafından Sertifikasyon, Eğitim Çalıştayları ve İletişim Toplantıları düzenleniyor.

Sertifikasyon Programı : Akademi Ligleri Sertifikasyon programı "İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu" sloganı ile Türkiye genelinde, genç futbolcu gelişimi aşamalarında büyük rol oynayan Eğitici antrenörlerin gelişimi baz alınarak TFF/FGD tarafından her sezon başında katılımcı kulüplerin antrenörlerine yönelik olarak uygulanıyor. Bu programda antrenörler saha içi uygulamaların yanı sıra pedagojik ve psikolojik eğitimler ile destekleniyor. Sertifikasyon programına katılmayan antrenörler Akademi Ligleri'nde görev alamıyorlar.

Bu program; sezon içerisinde farklı bölgelerde organize edilen Çalıştay Programları ile kulüp antrenörlerinin sezon içerisindeki tutum ve davranışlarının göz önünde bulundurulduğu ve sezon öncesi yapılan sertifikasyon programının bir nevi tamamlayıcısı niteliği taşıyan eğitimler aracılığı ile destekleniyor.

Eğitim Çalıştayları : Akademi Liglerin'de ki kulüp antrenörlerine TFF TUTOR antrenörlerinin saha eğitimi verdiği Eğitim Çalıştayları düzenleniyor. UEFA kriterlerinde, Genç Futbolcu Gelişimine uygun standartlarda eğitimlerin verildiği çalıştaylar sezonda 2 kez olmak üzere; Marmara, Ege, İç Anadolu, Çukurova, Karadeniz bölgelerinde bulunan kulüplerin antrenörlerine veriliyor.

İletişim toplantıları: Akademi Ligleri Kulüp Yöneticileri ve Altyapı Teknik Sorumlularının katılımı ile gerçekleştirilen İletişim Toplantıları, sezonda 2 kez olmak üzere; Marmara, Ege, İç Anadolu, Çukurova, Karadeniz bölgelerinde yapılıyor. UFGA Departmanı Ekibi kontrolünde yapılan toplantılarda organizasyonda yaşanan sıkıntılar, mevcut durum hakkında değerlendirmeler, bir sonraki sezon için programı iyileştirmek adına öneriler, sunumlar ve interaktif çalışmalar yapılıyor.

Hakem iletişim toplantıları: Akademi Ligleri organizasyonunda önemli bir unsur olan Hakemler konusu ile ilgili de İletişim Toplantıları düzenleniyor. Toplantılar, İl Hakem Kurulu Başkanları ve Hakem Eğitmenlerinin katılımı ile sezonda 2 kez olmak üzere Marmara, Ege, İç Anadolu, Çukurova, Karadeniz, bölgelerimizde gerçekleştiriliyor. Bölgelerimize bağlı İl Hakem Kurulu Başkanları ve Hakem Eğitmenlerinin katılımı ile UFGA ve TFF Hakem Gelişim biriminin kontrolünde gerçekleştirilen iletişim toplantılarında organizasyonda yaşanan sıkıntılar, mevcut durum hakkında değerlendirmeler, bir sonraki sezon için programı iyileştirmek adına öneriler, sunumlar ve interaktif çalışmalar yapılıyor.